One of the notable characters from Lingeries, Alice Nonoyama is recognized for 胸まで 金髪 / 黄色 hair and 青 eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 79174 |
|---|---|
| Name | Alice Nonoyama |
| Other Names | 野々山 有栖 |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Lingeries |
| Media Type | ova |
| 声優 | Minami Hokuto, 北都南, ほくと みなみ |
| タグ | garter belt, high heels, stockings |
| Personality | |
| Height | 165cm |
| Bust | 93cm |
| Waist | 60cm |
| Hip | 91cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Alice Nonoyama
プロフィール
Alice Nonoyama is a character from Lingeries.
They have been indexed as 女性 大人 with 青 eyes and 金髪 / 黄色 hair that is 胸まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 青 | |
| 毛の色 | 金髪 / 黄色 | |
| 毛の長さ | 胸まで | |
| 大まかな年齢区分 | 大人 | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
4
4
Facebook 
Lingeries