Sae Shirakawa appears in Sweet Concert as an unsorted character with 肩まで 青 hair and 青 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 794 |
|---|---|
| Name | Sae Shirakawa |
| Other Names | 白河 沙絵(しらかわ さえ) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Sweet Concert |
| Media Type | h-game |
| 声優 | |
| タグ | school uniform, ahoge, hair intakes, neckerchief, school crest |
| Personality | |
| Height | 152cm |
| Weight | 48kg |
| Bust | 77cm |
| Waist | 52cm |
| Hip | 79cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Sae Shirakawa
プロフィール
Sae Shirakawa is a character from Sweet Concert.
They have been indexed as 女性 Teen with 青 eyes and 青 hair that is 肩まで length.
Profile
身長:152cm 体重:48kgスリーサイズ77/52/79
素直で大変な努力家。
物語開始直前まで香津美の家にやっかいになっていて、
全てにおいて香津美を目標にしている。
香津美を目指して昔から努力をしまくり、
努力しすぎて一年飛び級で峰桜女学園に入学する事ができてしまう。
本人は飛び級に関して、香津美に一年近づく事が出来たと喜んでいる。
髪型がショートカットなのは香津美へのコンプレックス。
(長いと比べられるから)
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 青 | |
| 毛の色 | 青 | |
| 毛の長さ | 肩まで | (首まで) |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Sweet Concert