One of the notable characters from Youkoso! Skebe Elf no Mori he, Elda Ballad is recognized for 首まで 金髪 / 黄色 hair, 青 / 緑 eyes, and elf ears.
|
☰ Links
|
|
| ID | 79403 |
|---|---|
| Name | Elda Ballad |
| Other Names | エルダ・バルレッド |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Youkoso! Skebe Elf no Mori he |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Matsuri Mizuguchi, 水口まつり, みずぐち まつり |
| タグ | gradient hair, pointy ears, dark skin, armor |
| Personality | |
| Race | Dark Elf |
| Height | 178cm |
| Bust | 91cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 82cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Elda Ballad
プロフィール
Elda Ballad is a character from Youkoso! Skebe Elf no Mori he.
They have been indexed as 女性 大人 with 青 / 緑 eyes and 金髪 / 黄色 hair that is 首まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 青 / 緑 | |
| 毛の色 | 金髪 / 黄色 | |
| 毛の長さ | 首まで | |
| 大まかな年齢区分 | 大人 | |
| 獣耳 | Elf |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
1
6
52
Facebook 
Youkoso! Skebe Elf no Mori he