Tsukasa Mochizuki is a character from Sweet Concert featuring 腰まで / 腰より 黒 hair and 青 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 795 |
|---|---|
| Name | Tsukasa Mochizuki |
| Other Names | 望月 司(もちづき つかさ) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Sweet Concert |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Sayaka Kazuna, 計名さや香, かずな さやか |
| タグ | school uniform, hairbow, neckerchief, school crest |
| Personality | |
| Height | 169cm |
| Weight | 54kg |
| Bust | 84cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 86cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Tsukasa Mochizuki
プロフィール
Tsukasa Mochizuki is a character from Sweet Concert.
They have been indexed as 女性 Teen with 青 eyes and 黒 hair that is 腰まで / 腰より length.
Profile
身長:169cm 体重:54kgスリーサイズ84/55/86
一大コンツェルンの大社長を父親に持つ、
学園でも指折りの超お嬢様。自宅通学。
その容姿に惹かれるファンは学園内にも多い。箱入り中の箱入りで、
欲しい物は親から全て不自由なく与えられて育ってきた。
特にワガママに育ったわけでもなく、逆に自分からこうしたい、
ああしたいという意志はほとんど見せない。
基本的にいつものんびりふんわりマイペース。
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 青 | |
| 毛の色 | 黒 | |
| 毛の長さ | 腰まで / 腰より | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Sweet Concert