One of the notable characters from Seven Mortal Sins, Belphegor is recognized for 首まで 白 hair, 黄色 eyes, and horns ears.
|
☰ Links
|
|
| ID | 80276 |
|---|---|
| Name | Belphegor |
| Other Names | ベルフェゴール |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Seven Mortal Sins |
| Media Type | アニメ |
| 声優 | Ai Kakuma, 加隈亜衣, かくま あい |
| タグ | midriff, demon |
| Personality | |
| Height | 160cm |
| Bust | 84cm |
| Waist | 63cm |
| Hip | 91cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Belphegor
プロフィール
Belphegor is a character from Seven Mortal Sins.
They have been indexed as 女性 大人 with 黄色 eyes and 白 hair that is 首まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 黄色 | |
| 毛の色 | 白 | |
| 毛の長さ | 首まで | |
| 大まかな年齢区分 | 大人 | |
| 獣耳 | Horns |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Seven Mortal Sins
Seven Mortal Sins X-Tasy