Commander White appears in NieR:Automata as an unsorted character with 腰まで / 腰より 金髪 / 黄色 hair and 緑 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 80458 |
|---|---|
| Name | Commander White |
| Other Names | ヨルハ, YoRHa Infantry Squad Commander, White |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | NieR:Automata |
| Media Type | video game |
| 声優 | Chiaki Kano, チアキ カノ, ちあき かの |
| タグ | |
| Personality | |
| Height | 175cm |
| Weight | 167kg |
| Bust | 92cm |
| Waist | 61cm |
| Hip | 94cm |
Menu
|
|
| Day | |
1 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Commander White
プロフィール
Commander White is a character from NieR:Automata.
They have been indexed as 女性 大人 with 緑 eyes and 金髪 / 黄色 hair that is 腰まで / 腰より length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 緑 | |
| 毛の色 | 金髪 / 黄色 | |
| 毛の長さ | 腰まで / 腰より | |
| 大まかな年齢区分 | 大人 | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| paskaperse joined |
46
95
2
5
Facebook 
NieR:Automata
NieR:Automata Ver1.1a