Cathy Graham appears in The Idolmaster: Cinderella Girls as an unsorted character with 耳まで オレンジ hair and 青 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 81306 |
|---|---|
| Name | Cathy Graham |
| Other Names | キャシー・グラハム |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | The Idolmaster: Cinderella Girls |
| Media Type | mobile game |
| 声優 | |
| タグ | hoodie, idol, ahoge, :3, skirt |
| Personality | |
| Age | 15 |
| Birthday | September 19 |
| Sign | Virgo ♍ |
| Height | 168cm |
| Weight | 49kg |
| Bust | 83cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 85cm |
| Blood Type | O |
| Hometown | New York |
| Hobbies | Inline skate dancing |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Cathy Graham
プロフィール
Cathy Graham is a character from The Idolmaster: Cinderella Girls.
They have been indexed as 女性 Teen with 青 eyes and オレンジ hair that is 耳まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 青 | |
| 毛の色 | オレンジ | |
| 毛の長さ | 耳まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
The Idolmaster (Series) (2005)
The Idolmaster: Cinderella Girls (2011)
The Idolmaster Cinderella Girls: Starlight Stage (2015)
Quotes | Add
台詞 | View All
“ Ladies And Gentlemen! I'm so grateful Tokyoite Cathy's stylish show, is a full house today too! Supporters and newcomers alike, make yourselves at home and let's go all out with the excitement-♪ ”
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| yangzixiongben joined |
statishu rated JoJo's Bizarre Adventure: Stardust Crusaders ★★★★★
|
| statishu joined |
| MysteriousNamekian joined |
1 
Facebook 
statishu rated