One of the notable characters from Spooky Pregnant School, Shizue Nijou is recognized for 髪上げ / 不明 金髪 / 黄色 hair and 青 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 82220 |
|---|---|
| Name | Shizue Nijou |
| Other Names | 二条 静恵 |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Spooky Pregnant School |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Yokote Kumiko, 横手 久美子, |
| タグ | mole, v bangs, bun, choker, earrings |
| Personality | |
| Height | 172cm |
| Bust | 95cm |
| Waist | 59cm |
| Hip | 92cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Shizue Nijou
プロフィール
Shizue Nijou is a character from Spooky Pregnant School.
They have been indexed as 女性 大人 with 青 eyes and 金髪 / 黄色 hair that is 髪上げ / 不明 length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 青 | |
| 毛の色 | 金髪 / 黄色 | |
| 毛の長さ | 髪上げ / 不明 | |
| 大まかな年齢区分 | 大人 | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| gyyrfhjtev joined |
18
15
Facebook 
Spooky Pregnant School