|
☰ Links
|
|
| ID | 82432 |
|---|---|
| Name | Mio Ibuki |
| Other Names | 伊吹 澪 |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Classroom of the Elite |
| Media Type | アニメ |
| 声優 | Mikako Komatsu, 小松未可子, こまつ みかこ |
| タグ | |
| Personality | |
| Birthday | July 27 |
| Sign | Leo ♌ |
| Height | 159cm |
| Bust | 73cm |
| Waist | 54cm |
| Hip | 78cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Mio Ibuki
プロフィール
Anime girl Mio Ibuki is a character from Classroom of the Elite.
They have been indexed as 女性 Teen with 紫 eyes and 青 hair that is 首まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 紫 | |
| 毛の色 | 青 | |
| 毛の長さ | 首まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Classroom of the Elite (2017)
Classroom of the Elite 2nd Season (2022)
Classroom of the Elite 3rd Season (2024)
Classroom of the Elite 4th Season (2026)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Similar Characters
Also from Classroom of the Elite
Kawaii or NOT?!
| Dazai joined |

Facebook 