Princess Meringue is an unsorted character from Ane to Princess wa Kirawaretakunai. -Ore no Lovecom 18 Kin Flag, Mata Shite mo Kanri Dekizu- known for 腰まで / 腰より 茶色 hair and 茶色 eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 83186 |
|---|---|
| Name | Princess Meringue |
| Other Names | めれんげ姫 |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Ane to Princess wa Kirawaretakunai. -Ore no Lovecom 18 Kin Flag, Mata Shite mo Kanri Dekizu- |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Tomoe Jinbo, 神保巴, じんぼ ともえ |
| タグ | princess, qipao, head ornament, fan |
| Personality | |
| Height | 162cm |
| Bust | 97cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 85cm |
| Blood Type | AB |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Princess Meringue
プロフィール
Princess Meringue is a character from Ane to Princess wa Kirawaretakunai. -Ore no Lovecom 18 Kin Flag, Mata Shite mo Kanri Dekizu-.
They have been indexed as 女性 大人 with 茶色 eyes and 茶色 hair that is 腰まで / 腰より length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 茶色 | |
| 毛の色 | 茶色 | |
| 毛の長さ | 腰まで / 腰より | |
| 大まかな年齢区分 | 大人 | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Ane to Princess wa Kirawaretakunai. -Ore no Lovecom 18 Kin Flag, Mata Shite mo Kanri Dekizu-