One of the notable characters from Princess Collection ~Utsukushiki Kyonyuu Hime to Jinrui Saikyou no Otoko~, Rene Crestia Guran is recognized for 腰まで / 腰より 金髪 / 黄色 hair and 青 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 83448 |
|---|---|
| Name | Rene Crestia Guran |
| Other Names | レーネ・クレスティア・グラン=グローザ |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Princess Collection ~Utsukushiki Kyonyuu Hime to Jinrui Saikyou no Otoko~ |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Asami Nakamura, 中村麻未, なかむら あさみ |
| タグ | dress, princess, opera gloves, tiara |
| Personality | |
| Height | 155cm |
| Weight | 48kg |
| Bust | 90cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 87cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Rene Crestia Guran
プロフィール
Rene Crestia Guran is a character from Princess Collection ~Utsukushiki Kyonyuu Hime to Jinrui Saikyou no Otoko~.
They have been indexed as 女性 Teen with 青 eyes and 金髪 / 黄色 hair that is 腰まで / 腰より length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 青 | |
| 毛の色 | 金髪 / 黄色 | |
| 毛の長さ | 腰まで / 腰より | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| ame1 joined |
52
33
Facebook 
Princess Collection ~Utsukushiki Kyonyuu Hime to Jinrui Saikyou no Otoko~