One of the notable characters from Ochiteiku Sei Senshi Lunatic Angels Watashi no Midara na Kokoro, Nozokaretara... Mou Gaman Dekinai..., Kuriko Shindo is recognized for 胸まで 金髪 / 黄色 hair and 青 eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 83451 |
|---|---|
| Name | Kuriko Shindo |
| Other Names | 神堂 栗子, Lunatic Knight (ルナティック・ナイト) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Ochiteiku Sei Senshi Lunatic Angels Watashi no Midara na Kokoro, Nozokaretara... Mou Gaman Dekinai... |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Nanako Mamiya, 間宮菜南子, まみや ななこ |
| タグ | |
| Personality | |
| Height | 165cm |
| Weight | 55kg |
| Bust | 93cm |
| Waist | 60cm |
| Hip | 89cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Kuriko Shindo
プロフィール
Kuriko Shindo is a character from Ochiteiku Sei Senshi Lunatic Angels Watashi no Midara na Kokoro, Nozokaretara... Mou Gaman Dekinai....
They have been indexed as 女性 大人 with 青 eyes and 金髪 / 黄色 hair that is 胸まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 青 | |
| 毛の色 | 金髪 / 黄色 | |
| 毛の長さ | 胸まで | |
| 大まかな年齢区分 | 大人 | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Ochiteiku Sei Senshi Lunatic Angels Watashi no Midara na Kokoro, Nozokaretara... Mou Gaman Dekinai... (2015)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Ronain31 joined |

Facebook 