Shizuka Shindo appears in Ochiteiku Sei Senshi Lunatic Angels Watashi no Midara na Kokoro, Nozokaretara... Mou Gaman Dekinai... as an unsorted character with 腰まで / 腰より 黒 hair and 茶色 eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 83453 |
|---|---|
| Name | Shizuka Shindo |
| Other Names | 神堂 静香, Lunatic Magician (ルナティック・マジシャン) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Ochiteiku Sei Senshi Lunatic Angels Watashi no Midara na Kokoro, Nozokaretara... Mou Gaman Dekinai... |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Mako Ayane, 綾音まこ, あやね まこ |
| タグ | shrine maiden, traditional dress |
| Personality | |
| Height | 170cm |
| Weight | 60kg |
| Bust | 100cm |
| Waist | 63cm |
| Hip | 94cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Shizuka Shindo
プロフィール
Shizuka Shindo is a character from Ochiteiku Sei Senshi Lunatic Angels Watashi no Midara na Kokoro, Nozokaretara... Mou Gaman Dekinai....
They have been indexed as 女性 大人 with 茶色 eyes and 黒 hair that is 腰まで / 腰より length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 茶色 | |
| 毛の色 | 黒 | |
| 毛の長さ | 腰まで / 腰より | |
| 大まかな年齢区分 | 大人 | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Ochiteiku Sei Senshi Lunatic Angels Watashi no Midara na Kokoro, Nozokaretara... Mou Gaman Dekinai... (2015)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Jacs45 joined |
2
12
Facebook 