☰ Links
| Logs
|
|
| ID | 841 |
|---|---|
| Name | Touka Kawahara |
| Other Names | 川原訪花(かわはらとうか) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Konneko |
| Media Type | h-game |
| 声優 | |
| タグ | hair ribbon, side ponytail, school uniform, v tie, twin ahoge, fang |
| Personality | |
| Height | 152cm |
| Bust | 75cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 83cm |
| Blood Type | O |
| Birthday | March 3 |
| Sign | Pisces ♓ |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Touka Kawahara
プロフィール
Anime girl Touka Kawahara is a character from Konneko.
They have been indexed as 女性 Teen with 紫 eyes and ピンク hair that is 肩まで length.
Profile
主人公が世話になる家に同居しているイトコで幼馴染の少女。ついでに通う学園のクラスもいっしょで席も隣り。
子犬のように誰にでもなつき、すぐ仲良くなれる。
口癖は驚いた時に発する「ガーン!」。
その度に「口でガーン!」と言うなと主人公や姉の瑞葉につっこまれる。
「モノ忘れの激しい天然ボケのイトコ」
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 紫 | |
| 毛の色 | ピンク | |
| 毛の長さ | 肩まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images
Comment
Capture Game | What is this? | Hints
Waifu and Imouto systems have now merged into something new, the Family Tree! Explore 19 relationship options, and maintain happiness with your family by chatting with them.
Family Tree
Most liked six word reviews
Tribute
Kawaii or NOT?!
| foxmedik joined |


Facebook 

Konneko