One of the notable characters from Danganronpa Another Episode: Ultra Despair Girls, Jataro Kemuri is recognized for 首まで 茶色 hair and 灰色 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 84133 |
|---|---|
| Name | Jataro Kemuri |
| Other Names | 煙 蛇太郎 |
| Role | 敵対者 |
| Primary Assignment | Danganronpa Another Episode: Ultra Despair Girls |
| Media Type | video game |
| 声優 | Sumire Uesaka, 上坂堇, うえさか すみれ |
| 声優 | Michelle Ruff, Georgette Rose, Sophie Roberts |
| タグ | hammer, shorts, jacket, apron, face mask, necktie |
| Personality | |
| Height | 130cm |
| Weight | 30kg |
| Birthday | February 29 |
| Sign | Pisces ♓ |
| Bust | 54cm |
| Blood Type | O |
Menu
|
|
| Day | |
2 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
2 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
2 Character of the Month nominations |
|
Jataro Kemuri
プロフィール
Jataro Kemuri is a character from Danganronpa Another Episode: Ultra Despair Girls.
They have been indexed as 男性 Child with 灰色 eyes and 茶色 hair that is 首まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 男性 | (Unknown) |
| 目の色 | 灰色 | (Unknown) |
| 毛の色 | 茶色 | (Unknown) |
| 毛の長さ | 首まで | (Unknown) |
| 大まかな年齢区分 | Child | (Unknown) |
| 獣耳 | No | (Unknown) |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
| Joinedtowishpplhappybday | Feb 28, 2026 |
|---|---|
| Jataro is life. | |
4
35
50
Facebook 
Danganronpa (Series)