Beowulf is a character from Skullgirls featuring 耳まで 黒 hair and 黒 eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 84148 |
|---|---|
| Name | Beowulf |
| Other Names | ベオウルフ |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Skullgirls |
| Media Type | video game |
| 声優 | Kai Kennedy, , |
| 声優 | Daisuke Ono, 小野大輔, おの だいすけ |
| タグ | |
| Personality | |
| Birthday | March 31 |
| Sign | Aries ♈ |
| Height | 204cm |
| Weight | 130kg |
| Bust | 139cm |
| Waist | 96cm |
| Hip | 106cm |
| Blood Type | O |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Beowulf
プロフィール
Beowulf is a character from Skullgirls.
They have been indexed as 男性 大人 with 黒 eyes and 黒 hair that is 耳まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 男性 | |
| 目の色 | 黒 | |
| 毛の色 | 黒 | |
| 毛の長さ | 耳まで | |
| 大まかな年齢区分 | 大人 | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| jabiluru joined |

Facebook 
Skullgirls