|
☰ Links
|
|
| ID | 84366 |
|---|---|
| Name | Sae Saezumi |
| Other Names | 冴泉 紗英 (さえずみ さえ) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Iinchou ☆ Paradise! ~Kaichou! Motto Tsuite Ikitaku Nacchau~ |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Yuu Miyamori, 宮森ゆう, みやもり ゆう |
| タグ | |
| Personality | |
| Height | 156cm |
| Bust | 87cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 88cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Sae Saezumi
プロフィール
Anime girl Sae Saezumi is a character from Iinchou ☆ Paradise! ~Kaichou! Motto Tsuite Ikitaku Nacchau~.
They have been indexed as 女性 Teen with 紫 eyes and 青 hair that is 腰まで / 腰より length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 紫 | |
| 毛の色 | 青 | |
| 毛の長さ | 腰まで / 腰より | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| raichuuz joined |
/from/委員長☆ぱらだいす! ~会長!もっとツいてイきたくなっちゃう~/uploads/chars/39134-1912854781.jpg)
Facebook 
Iinchou ☆ Paradise! ~Kaichou! Motto Tsuite Ikitaku Nacchau~