One of the notable characters from Hogosha Gari, Misaki Atago is recognized for 胸まで 茶色 hair and 黄色 eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 84835 |
|---|---|
| Name | Misaki Atago |
| Other Names | 愛宕 美咲 (あたご みさき) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Hogosha Gari |
| Media Type | h-game |
| 声優 | |
| タグ | |
| Personality | |
| Birthday | May 1 |
| Sign | Taurus ♉ |
| Height | 151cm |
| Bust | 86cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 81cm |
| Blood Type | A |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Misaki Atago
プロフィール
Misaki Atago is a character from Hogosha Gari.
They have been indexed as 女性 Teen with 黄色 eyes and 茶色 hair that is 胸まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 黄色 | |
| 毛の色 | 茶色 | |
| 毛の長さ | 胸まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| ShotoTodoroki joined |
| TGaf joined |
/from/保護者狩り/uploads/chars/36226-884143279.png)
Facebook 
Hogosha Gari