Ringo Hoshino is a character from Shuukatsu! featuring 胸まで ピンク hair and 緑 eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 85444 |
|---|---|
| Name | Ringo Hoshino |
| Other Names | 星野 りんご, ほしの りんご |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Shuukatsu! |
| Media Type | h-game |
| 声優 | |
| タグ | |
| Personality | |
| Height | 145cm |
| Bust | 90cm |
| Waist | 52cm |
| Hip | 83cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Ringo Hoshino
プロフィール
Ringo Hoshino is a character from Shuukatsu!.
They have been indexed as 女性 Teen with 緑 eyes and ピンク hair that is 胸まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 緑 | |
| 毛の色 | ピンク | |
| 毛の長さ | 胸まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Brotei joined |
| SHIRO3 joined |

Facebook 
Shuukatsu!