Ao Kanbe is a character from Paradise Ocean featuring 肩まで 青 hair and 黄色 eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 87341 |
|---|---|
| Name | Ao Kanbe |
| Other Names | 神戸 青(かんべ あお) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Paradise Ocean |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Hina Harasono, 原園ひな, はらえん ひな |
| タグ | |
| Personality | |
| Birthday | May 1 |
| Sign | Taurus ♉ |
| Height | 150cm |
| Bust | 73cm |
| Waist | 54cm |
| Hip | 78cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Ao Kanbe
プロフィール
Ao Kanbe is a character from Paradise Ocean.
They have been indexed as 女性 Teen with 黄色 eyes and 青 hair that is 肩まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 黄色 | |
| 毛の色 | 青 | |
| 毛の長さ | 肩まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
/from/ぱらだいすお~しゃん/uploads/chars/39134-905334408.jpg)
Facebook 
Paradise Ocean