Yumeno Yamane appears in Imadoki Battle Fantasy ~Yuusha to Maou no Dousei Seikatsu~ as one of the main characters with 首まで 黒 hair and 黄色 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 87499 |
|---|---|
| Name | Yumeno Yamane |
| Other Names | 冬眠鼠 夢乃(やまね ゆめの) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Imadoki Battle Fantasy ~Yuusha to Maou no Dousei Seikatsu~ |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Saki Shioya, 汐屋早紀, しおや さき |
| タグ | |
| Personality | |
| Height | 153cm |
| Bust | 78cm |
| Waist | 50cm |
| Hip | 72cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Yumeno Yamane
プロフィール
Yumeno Yamane is a character from Imadoki Battle Fantasy ~Yuusha to Maou no Dousei Seikatsu~.
They have been indexed as 女性 Teen with 黄色 eyes and 黒 hair that is 首まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 黄色 | |
| 毛の色 | 黒 | |
| 毛の長さ | 首まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| sheedy joined |
| Somniscope joined |
/from/イマドキ罵倒るファンタジー ~勇者と魔王の同棲性活~/uploads/chars/39134-1979962178.png)
Facebook 
Imadoki Battle Fantasy ~Yuusha to Maou no Dousei Seikatsu~