One of the notable characters from Honkai Impact 3rd, Raiden Mei is recognized for 腰まで / 腰より 紫 hair and 紫 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 87794 |
|---|---|
| Name | Raiden Mei |
| Other Names | 雷电芽衣 |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Honkai Impact 3rd |
| Media Type | mobile game |
| 声優 | Miyuki Sawashiro, 沢城みゆき, さわしろ みゆき |
| タグ | |
| Personality | |
| Birthday | April 13 |
| Sign | Aries ♈ |
| Height | 172cm |
| Weight | 50kg |
| Bust | 89cm |
| Waist | 62cm |
| Hip | 90cm |
Menu
|
|
| Day | |
4 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
1 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
1 Character of the Month nominations |
|
Raiden Mei
プロフィール
Raiden Mei is a character from Honkai Impact 3rd.
They have been indexed as 女性 Teen with 紫 eyes and 紫 hair that is 腰まで / 腰より length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 紫 | |
| 毛の色 | 紫 | |
| 毛の長さ | 腰まで / 腰より | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Honkai (Series) (2011)
Honkai Gakuen 2 (2014)
Honkai Impact 3rd (2014)
Girls' Frontline (2016)
Cooking with Valkyries (2019)
Cooking with Valkyries II (2020)
Journey Crisis! The St.Freya Special Event (2024)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| eze joined |
1
4
Facebook 