|
☰ Links
|
|
| ID | 88610 |
|---|---|
| Name | Silveria Leodiehl |
| Other Names | シルヴェリア (シルヴェリア・レオディール) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Unionism Quartet |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Mia Naruse, 成瀬未亜, なるせ みあ |
| タグ | |
| Personality | |
| Birthday | September 2 |
| Sign | Virgo ♍ |
| Height | 172cm |
| Bust | 95cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 89cm |
| Blood Type | O |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Silveria Leodiehl
プロフィール
Anime girl Silveria Leodiehl is a character from Unionism Quartet.
They have been indexed as 女性 Teen with 青 eyes and 金髪 / 黄色 hair that is 腰まで / 腰より length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 青 | |
| 毛の色 | 金髪 / 黄色 | |
| 毛の長さ | 腰まで / 腰より | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
2
93
61
74/from/ユニオリズム・カルテット/uploads/chars/39134-204672720.jpg)
Facebook 
Unionism Quartet