|
☰ Links
|
|
| ID | 88615 |
|---|---|
| Name | Minamo Toujou |
| Other Names | 刀條 みなも (とうじょう みなも) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Unionism Quartet |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Erika Narumi, 鳴海エリカ, なるみ えりか |
| タグ | |
| Personality | |
| Birthday | February 15 |
| Sign | Aquarius ♒ |
| Height | 167cm |
| Bust | 96cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 85cm |
| Blood Type | AB |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Minamo Toujou
プロフィール
Anime girl Minamo Toujou is a character from Unionism Quartet.
They have been indexed as 女性 大人 with Not Visible eyes and 栗色 hair that is 腰まで / 腰より length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | Not Visible | |
| 毛の色 | 栗色 | |
| 毛の長さ | 腰まで / 腰より | |
| 大まかな年齢区分 | 大人 | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
SKyongmania faved Shin Janru Esudere !!
|
3
11
61
73/from/ユニオリズム・カルテット/uploads/chars/36226-706964398.jpg)
Facebook 
Unionism Quartet
SKyongmania faved