One of the notable characters from Eigyoubu Dai 4 Ka Mesubuta Choukyou Shiiku Gakari, Reiko Hanashiro is recognized for 首まで 紫 hair and 紫 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 88647 |
|---|---|
| Name | Reiko Hanashiro |
| Other Names | 花城 麗子 (はなしろ れいこ) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Eigyoubu Dai 4 Ka Mesubuta Choukyou Shiiku Gakari |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Sahomi Koyama, 小山 さほみ, こやま さほみ |
| タグ | |
| Personality | |
| Height | 155cm |
| Bust | 102cm |
| Waist | 60cm |
| Hip | 89cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Reiko Hanashiro
プロフィール
Reiko Hanashiro is a character from Eigyoubu Dai 4 Ka Mesubuta Choukyou Shiiku Gakari.
They have been indexed as 女性 大人 with 紫 eyes and 紫 hair that is 首まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 紫 | |
| 毛の色 | 紫 | |
| 毛の長さ | 首まで | |
| 大まかな年齢区分 | 大人 | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Kydalwave joined |
| Darkmaster77 joined |
| Sasebo joined |
/from/営業部第4課 牝豚調教飼育係/uploads/chars/39134-296529708.png)
Facebook 
Eigyoubu Dai 4 Ka Mesubuta Choukyou Shiiku Gakari