|
☰ Links
|
|
| ID | 90836 |
|---|---|
| Name | Moeka Takizawa |
| Other Names | 滝沢 萌果(たきざわ もえか) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Shihai no Kyoudan |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Minaho Matsudaira, 松平美波穂, まつだいら みなほ |
| タグ | |
| Personality | |
| Height | 153cm |
| Bust | 90cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 86cm |
| Age | 23 |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Moeka Takizawa
プロフィール
Anime girl Moeka Takizawa is a character from Shihai no Kyoudan.
They have been indexed as 女性 Teen with 紫 eyes and オレンジ hair that is 首まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 紫 | |
| 毛の色 | オレンジ | |
| 毛の長さ | 首まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | (大人) |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
SK071 faved Ninja Scroll
|
SK071 rated Ninja Scroll ★★★★★
|
SilverWolfKing rated The Testament of Sister New Devil BURST ★★
|
3
27
30
65/from/支配の教壇/uploads/chars/39134-1289730112.jpg)
Facebook 
Shihai no Kyoudan
SK071 faved
SilverWolfKing rated