One of the notable characters from Deep One, Kasumi Yuuki is recognized for 腰まで / 腰より 青 hair and 青 / 緑 eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 90980 |
|---|---|
| Name | Kasumi Yuuki |
| Other Names | 佑姫 カスミ(ゆうき かすみ) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Deep One |
| Media Type | h-game |
| 声優 | |
| タグ | |
| Personality | |
| Birthday | December 21 |
| Sign | Sagittarius ♐ |
| Height | 168cm |
| Weight | 54kg |
| Bust | 86cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 82cm |
| Blood Type | AB |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Kasumi Yuuki
プロフィール
Kasumi Yuuki is a character from Deep One.
They have been indexed as 女性 Teen with 青 / 緑 eyes and 青 hair that is 腰まで / 腰より length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 青 / 緑 | |
| 毛の色 | 青 | |
| 毛の長さ | 腰まで / 腰より | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Abbymoon joined |
| nokafop997 joined |
/from/Deep One -ディープワン-/uploads/chars/39134-1494172470.jpg)
Facebook 
Deep One
DeepOne -Ryoukai Shinpan-