Yoruko Houmatsu is an unsorted character from Deep One known for 腰まで / 腰より 茶色 hair and ピンク eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 90984 |
|---|---|
| Name | Yoruko Houmatsu |
| Other Names | 泡沫 夜仔(ほうまつ よるこ) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Deep One |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Yokote Kumiko, 横手 久美子, |
| タグ | |
| Personality | |
| Birthday | September 23 |
| Sign | Libra ♎ |
| Height | 167cm |
| Weight | 55kg |
| Bust | 93cm |
| Waist | 62cm |
| Hip | 90cm |
| Blood Type | B |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Yoruko Houmatsu
プロフィール
Yoruko Houmatsu is a character from Deep One.
They have been indexed as 女性 大人 with ピンク eyes and 茶色 hair that is 腰まで / 腰より length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | ピンク | |
| 毛の色 | 茶色 | |
| 毛の長さ | 腰まで / 腰より | |
| 大まかな年齢区分 | 大人 | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| statishu joined |
| MysteriousNamekian joined |
/from/Deep One -ディープワン-/uploads/chars/39134-705683658.jpg)
Facebook 
Deep One