Horun Suteiburu appears in Majokko a la Mode as an unsorted character with 腰まで / 腰より 青 / 緑 hair, 黄色 eyes, and elf ears.
|
☰ Links
|
|
| ID | 915 |
|---|---|
| Name | Horun Suteiburu |
| Other Names | ホルン・スティープル |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Majokko a la Mode |
| Media Type | h-game |
| 声優 | |
| タグ | horn, hat, braids, twintails, pointy ears, witch |
| Personality | |
| Height | 158cm |
| Bust | 81cm |
| Waist | 53cm |
| Hip | 83cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Horun Suteiburu
プロフィール
Horun Suteiburu is a character from Majokko a la Mode.
They have been indexed as 女性 Teen with 黄色 eyes and 青 / 緑 hair that is 腰まで / 腰より length.
Profile
身長:158cmスリーサイズ:B81 W53 H83
得意魔法:闇属性
明るくアクティブで、行動を縛られることを嫌うタイプ。
頭の回転が速く、成績もかなりいい方。
性格は多少ワガママでテンション高めなところはあるが、
意志が強く、人のことを思いやれる優しいところがある。
主人公に対してだけ、かなり押しが強く小悪魔的な振る舞いになる。
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 黄色 | |
| 毛の色 | 青 / 緑 | |
| 毛の長さ | 腰まで / 腰より | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | Elf |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Majokko a la Mode