Milky Milcock is an unsorted character from Majokko a la Mode known for 首まで 紫 hair and 緑 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 916 |
|---|---|
| Name | Milky Milcock |
| Other Names | ミルキー・ミルコック |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Majokko a la Mode |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Marina Ono, 大野まりな, おおの まりな |
| タグ | witch, hat, flower |
| Personality | |
| Height | 139cm |
| Bust | 72cm |
| Waist | 53cm |
| Hip | 74cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Milky Milcock
プロフィール
Milky Milcock is a character from Majokko a la Mode.
They have been indexed as 女性 Child with 緑 eyes and 紫 hair that is 首まで length.
Profile
身長:139cm
スリーサイズ:B72 W53 H74
得意魔法:水属性、土属性
超内気。すぐ泣く。極度のマイナス思考。人と話すことが苦手で、
特に男性の前だと顔が真っ赤になってしまい、
まともに話ができない。でも本当はとっても優しい子。
水と土属性の魔法が得意で、植物や動物と戯れることが大好き。
戯れている時は、普通に可愛い女のコ。
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 緑 | |
| 毛の色 | 紫 | |
| 毛の長さ | 首まで | |
| 大まかな年齢区分 | Child | (Teen) |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Luigi9mario joined |

Facebook 
Majokko a la Mode