Chris Northfield is a character from Princess Waltz featuring 肩まで 金髪 / 黄色 hair and 青 / 緑 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 9166 |
|---|---|
| Name | Chris Northfield |
| Other Names | クリス=ノースフィールド |
| Role | 主人公 |
| Primary Assignment | Princess Waltz |
| Media Type | h-game |
| 声優 | |
| タグ | braid, gakuran |
| Personality | |
| Birthday | March 16 |
| Sign | Pisces ♓ |
| Height | 156cm |
| Bust | 72cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 74cm |
Menu
|
|
| Day | |
6 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
1 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
1 Character of the Month nominations |
|
Chris Northfield
プロフィール
Chris Northfield is a character from Princess Waltz.
They have been indexed as 男性 Teen with 青 / 緑 eyes and 金髪 / 黄色 hair that is 肩まで length.
Profile
王子様。でも、女の子。複雑な事情を抱えて異世界からこの世界に降り立ち、新の前に現れる。両親など、ごく一部の人を除いて、クリスが女の子であることは知られていない。
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 男性 | (女性) |
| 目の色 | 青 / 緑 | |
| 毛の色 | 金髪 / 黄色 | |
| 毛の長さ | 肩まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations | Relations Graph
Cousin of Arata Fukamori
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Gotziya joined |

Facebook 
Princess Waltz