|
☰ Links
|
|
| ID | 91907 |
|---|---|
| Name | Akari Kinoshita |
| Other Names | 木下あかり(きのしたあかり) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Apostle of the Gospel |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Yuka Hinata, 陽向葵ゅか, ひなた ゅか |
| タグ | school uniform |
| Personality | |
| Height | 158cm |
| Weight | 45kg |
| Bust | 90cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 90cm |
| Age | 18 |
| Blood Type | A |
| Cup Size | G |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Akari Kinoshita
プロフィール
Anime girl Akari Kinoshita is a character from Apostle of the Gospel.
They have been indexed as 女性 Teen with 茶色 eyes and 茶色 hair that is 腰まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 茶色 | |
| 毛の色 | 茶色 | |
| 毛の長さ | 腰まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Mixxles joined |
3
10
11
51/from/福音のアパスル/uploads/chars/39134-254917125.png)
Facebook 
Apostle of the Gospel
Apostle (series)