Akira Yamaoka is an unsorted character from Aries known for 腰まで オレンジ hair and オレンジ eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 928 |
|---|---|
| Name | Akira Yamaoka |
| Other Names | 山岡 あきら |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Aries |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Fumie Ogura, 小倉文江, おぐら ふみえ |
| タグ | sneakers, socks, school uniform, hair ribbon, side ponytail, school crest, neckerchief |
| Personality | |
| Birthday | September 18 |
| Sign | Virgo ♍ |
| Height | 160cm |
| Weight | 52kg |
| Bust | 86cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 84cm |
| Role | Osananajimi |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Akira Yamaoka
プロフィール
Akira Yamaoka is a character from Aries.
They have been indexed as 女性 Teen with オレンジ eyes and オレンジ hair that is 腰まで length.
Profile
誕生日:9月18日 身長:160cm 体重:52kgB:86cm/D W:58cm H:84cm
好きなもの:自分ちのお店 アクセサリー系
嫌いなもの:ねずみが嫌い、というより怖い
趣味:新しいドーナツの開発
主人公の幼馴染。
街で人気のケーキ店オレンジペコの娘。
主人公とはなんでも言い合える仲で、親友。
けど、最近はなんとなくその気持ちも違うんじゃないかと感じている。
気持ちとは裏腹に今までと変わらない毎日をすごしている。
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | オレンジ | |
| 毛の色 | オレンジ | |
| 毛の長さ | 腰まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| wffh joined |
| Feano255 joined |
| Sdsz joined |

Facebook 
Aries
Circus Land I