Angel Ami is an unsorted character from Aries known for 首まで 金髪 / 黄色 hair and 青 eyes.
See Other Versions of this Character
|
☰ Links
|
|
| ID | 929 |
|---|---|
| Name | Angel Ami |
| Other Names | 天使アミ, Ami Tenshi |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Aries |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Hitomi Oikawa, 及川ひとみ, おいかわ ひとみ |
| タグ | halo, bow, wings, sneakers, stockings, school uniform, neckerchief |
| Personality | |
| Height | 153cm |
| Weight | 38kg |
| Bust | 77cm |
| Waist | 54cm |
| Hip | 80cm |
| Favorite food | Donuts |
| Dislikes | Dogs |
| Race | Angel |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Angel Ami
プロフィール
Angel Ami is a character from Aries.
They have been indexed as 女性 Teen with 青 eyes and 金髪 / 黄色 hair that is 首まで length.
Profile
誕生日:不明 身長:153cm 体重:38kgB:77cm/A W:54cm H:80cm
好きなもの:ドーナツ!
嫌いなもの:大きな犬
趣味:ドーナツ食べ歩き
天界から地上に勉強のためにやってきた。
けれど、おっちょこちょいで失敗ばかり。
ドーナツがなによりも大好きで、目の前にすると、
何も考えられなくなってしまうのだ。
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 青 | |
| 毛の色 | 金髪 / 黄色 | |
| 毛の長さ | 首まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Aries
Circus Land I