Kaori Natsuki appears in 11eyes -Tsumi to Batsu to Aganai no Shoujo- as a sub character with 肩まで ピンク hair and 青 / 緑 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 9301 |
|---|---|
| Name | Kaori Natsuki |
| Other Names | 奈月 香央里, なつき かおり |
| Role | Sub |
| Primary Assignment | 11eyes -Tsumi to Batsu to Aganai no Shoujo- |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Kaori Mizuhashi, 水橋かおり, みずはし かおり |
| タグ | stockings |
| Personality | |
| Birthday | January 11 |
| Sign | Capricorn ♑ |
| Height | 157cm |
| Weight | 48kg |
| Personality | Outgoing |
| Bust | 82cm |
| Waist | 60cm |
| Hip | 85cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Kaori Natsuki
プロフィール
Kaori Natsuki is a character from 11eyes -Tsumi to Batsu to Aganai no Shoujo-.
They have been indexed as 女性 Teen with 青 / 緑 eyes and ピンク hair that is 肩まで length.
Profile
虹陵館学園2年で、駆やゆかと同じクラスメイト。おしゃべり大好き。流行大好き。買い物大好き。勉強はちょっと苦手。いわゆる普通のお年頃の女子学園生。誰とでも仲良くでき、喋りだした口は疲れ果てるまで閉じることを知らない。クラスのムードメーカー的存在。特に同じ男子クラスメイトの照屋匡とはボケツッコミの仲で、日々匡のシモネタトークに鉄拳制裁をぶちかましている。駆達とも非常に仲が良いが、無口な栞が転入してきてからは、クラスに溶け込めない栞に早く打ち解けてもらうため、匡と一緒に栞を構うようになる。「こらぁ!シモネタもいい加減にしないと、必殺の右をお見舞いするわよ!」
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 青 / 緑 | |
| 毛の色 | ピンク | |
| 毛の長さ | 肩まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
11eyes -Tsumi to Batsu to Aganai no Shoujo- (2008)
11eyes (Series) (2008)
11eyes CrossOver (2009)
11eyes (2009)
11eyes -Resona Forma- (2011)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| ImBurbechYou joined |

Facebook 