☰ Links
| Logs
|
|
| ID | 931 |
|---|---|
| Name | Kaori Tsukishima |
| Other Names | 月島カオリ |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Aries |
| Media Type | h-game |
| 声優 | |
| タグ | neckerchief, school crest, turtleneck, tights, school uniform, hairbow, hairband, idol, singer |
| Personality | |
| Birthday | December 10 |
| Sign | Sagittarius ♐ |
| Height | 150cm |
| Weight | 36kg |
| Bust | 74cm |
| Waist | 52cm |
| Hip | 78cm |
| Dislikes | Carrots |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Kaori Tsukishima
プロフィール
Anime girl Kaori Tsukishima is a character from Aries.
They have been indexed as 女性 Teen with 青 eyes and 青 hair that is 首まで length.
Profile
誕生日:12月10日 身長:150cm 体重:36kgB:74cm/A W:52cm H:78cm
好きなもの:牛柄 父親にもらったぬいぐるみ 歌
嫌いなもの:ニンジン
趣味:寝ること 空を見ること 詩を書くこと
人気アイドルグループ“Dear”のメンバーの一人。
歌唱力には定評があるが、おとなしくて引っ込み思案のためか、
あまり目立たない。
学校にもうまくなじめず、いつも保健室で寝ている。
自前のパジャマでないと寝られないらしい。
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 青 | |
| 毛の色 | 青 | |
| 毛の長さ | 首まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images
Comment
Capture Game | What is this? | Hints
Waifu and Imouto systems have now merged into something new, the Family Tree! Explore 19 relationship options, and maintain happiness with your family by chatting with them.
Family Tree
Most liked six word reviews
Tribute
Kawaii or NOT?!
SilverWolfKing rated Chained Soldier Season 2 ★★★
|


Facebook 

Aries
SilverWolfKing rated