Aimi Minagawa appears in Heroine wa Tomodachi Desu ka? Koibito Desu ka? Soretomo Tomefure Desu ka? as one of the main characters with 胸まで ピンク hair and 緑 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 93191 |
|---|---|
| Name | Aimi Minagawa |
| Other Names | 皆川 愛美, みながわ あいみ |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Heroine wa Tomodachi Desu ka? Koibito Desu ka? Soretomo Tomefure Desu ka? |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Honoka Yuuki, 結城ほのか, ゆうき ほのか |
| タグ | wavy hair |
| Personality | |
| Birthday | July 27 |
| Sign | Leo ♌ |
| Bust | 100cm |
| Waist | 61cm |
| Hip | 84cm |
| Blood Type | O |
| Cup Size | I |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Aimi Minagawa
プロフィール
Aimi Minagawa is a character from Heroine wa Tomodachi Desu ka? Koibito Desu ka? Soretomo Tomefure Desu ka?.
They have been indexed as 女性 Teen with 緑 eyes and ピンク hair that is 胸まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 緑 | |
| 毛の色 | ピンク | |
| 毛の長さ | 胸まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Heroine wa Tomodachi Desu ka? Koibito Desu ka? Soretomo Tomefure Desu ka? (2019)
Heroine wa Tomodachi Desu ka? Koibito Desu ka? Soretomo Tomefure Desu ka? W (2024)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| 173737251418 joined |
3
51
12
52
Facebook 