Mayu Matsukaze appears in Why the hell are you here, Teacher!? as an unsorted character with 肩まで 紫 hair and 紫 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 93709 |
|---|---|
| Name | Mayu Matsukaze |
| Other Names | 松風 真由 (まつかぜ まゆ) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Why the hell are you here, Teacher!? |
| Media Type | アニメ |
| 声優 | Yuuko Gotou, 後藤邑子, ごとう ゆうこ |
| タグ | teacher |
| Personality | |
| Birthday | April 23 |
| Sign | Taurus ♉ |
| Height | 146cm |
| Weight | 39kg |
| Bust | 85cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 86cm |
| Age | 24 |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Mayu Matsukaze
プロフィール
Mayu Matsukaze is a character from Why the hell are you here, Teacher!?.
They have been indexed as 女性 大人 with 紫 eyes and 紫 hair that is 肩まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 紫 | |
| 毛の色 | 紫 | |
| 毛の長さ | 肩まで | |
| 大まかな年齢区分 | 大人 | |
| 獣耳 | No |
/from/なんでここに先生が!?/uploads/chars/39134-2087759302.png)
Facebook
Play Voice Sample
Why the hell are you here, Teacher!?
