Ada is a character from Millennium War Aigis featuring 肩まで 金髪 / 黄色 hair, 赤 eyes, and 獣 ears.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 94147 |
|---|---|
| Name | Ada |
| Other Names | エイダ |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Millennium War Aigis |
| Media Type | mobile game |
| 声優 | |
| タグ | scarf, paws, cleavage, neko, gauntlets, hair intakes |
| Personality | |
| Height | 177cm |
| Bust | 86cm |
| Waist | 63cm |
| Hip | 90cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Ada
プロフィール
Ada is a character from Millennium War Aigis.
They have been indexed as 女性 大人 with 赤 eyes and 金髪 / 黄色 hair that is 肩まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 赤 | |
| 毛の色 | 金髪 / 黄色 | |
| 毛の長さ | 肩まで | |
| 大まかな年齢区分 | 大人 | |
| 獣耳 | 獣 |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Millennium War Aigis