Pippin is an unsorted character from Millennium War Aigis known for 腰まで / 腰より 茶色 hair, 黄色 eyes, and 獣 ears.
|
☰ Links
|
|
| ID | 94306 |
|---|---|
| Name | Pippin |
| Other Names | ピピン |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Millennium War Aigis |
| Media Type | mobile game |
| 声優 | |
| タグ | |
| Personality | |
| Height | 153cm |
| Bust | 80cm |
| Waist | 59cm |
| Hip | 81cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Pippin
プロフィール
Pippin is a character from Millennium War Aigis.
They have been indexed as 女性 Teen with 黄色 eyes and 茶色 hair that is 腰まで / 腰より length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 黄色 | |
| 毛の色 | 茶色 | |
| 毛の長さ | 腰まで / 腰より | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | 獣 |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Kydalwave joined |
| Darkmaster77 joined |
| Sasebo joined |

Facebook 
Millennium War Aigis