Sophie appears in Island Saga as one of the main characters with 腰まで / 腰より 青 hair and 青 eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 94449 |
|---|---|
| Name | Sophie |
| Other Names | ソフィ |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Island Saga |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Ruse Kazunari, 和鳴るせ, かずなり るせ |
| タグ | mole, necklace, opera gloves |
| Personality | |
| Bust | 118cm |
| Waist | 60cm |
| Hip | 99cm |
| Age | 18 |
| Blood Type | AB |
| Height | 169cm |
| Weight | 56kg |
| Cup Size | K |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Sophie
プロフィール
Sophie is a character from Island Saga.
They have been indexed as 女性 大人 with 青 eyes and 青 hair that is 腰まで / 腰より length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 青 | |
| 毛の色 | 青 | |
| 毛の長さ | 腰まで / 腰より | |
| 大まかな年齢区分 | 大人 | (Teen) |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
3
62
65
55
Facebook 
Island Saga