Maho Narutaki appears in Suki to Suki to de Sankaku Ren'ai as one of the main characters with 腰まで / 腰より 赤 hair and 黄色 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 95071 |
|---|---|
| Name | Maho Narutaki |
| Other Names | 鳴滝 真帆 (なるたき まほ) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Suki to Suki to de Sankaku Ren'ai |
| Media Type | h-game |
| 声優 | |
| タグ | |
| Personality | |
| Birthday | December 10 |
| Sign | Sagittarius ♐ |
| Height | 164cm |
| Bust | 82cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 80cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Maho Narutaki
プロフィール
Maho Narutaki is a character from Suki to Suki to de Sankaku Ren'ai.
They have been indexed as 女性 Teen with 黄色 eyes and 赤 hair that is 腰まで / 腰より length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 黄色 | |
| 毛の色 | 赤 | |
| 毛の長さ | 腰まで / 腰より | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| crepe joined |
Elias faved Always a Catch!: How I Punched My Way into Marrying a Prince
|
/from/スキとスキとでサンカク恋愛/uploads/chars/39134-622046396.png)
Facebook 
Suki to Suki to de Sankaku Ren'ai
Elias faved