Anime girl Minori Jinguu is a teen with 肩まで length ピンク hair and 茶色 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 95078 |
|---|---|
| Name | Minori Jinguu |
| Other Names | 神宮 実乃璃 (じんぐう みのり), Minorin, Minomino |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Puramai Wars |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Tae Okajima, 岡嶋妙, おかじま たえ |
| タグ | |
| Personality | |
| Birthday | July 30 |
| Sign | Leo ♌ |
| Height | 151cm |
| Bust | 80cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 82cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Minori Jinguu
プロフィール
Anime girl Minori Jinguu is a character from Puramai Wars.
They have been indexed as 女性 Teen with 茶色 eyes and ピンク hair that is 肩まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 茶色 | |
| 毛の色 | ピンク | |
| 毛の長さ | 肩まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Rexdts joined |
/from/プラマイウォーズ/uploads/chars/39134-478537257.jpg)
Facebook 
Puramai Wars