One of the notable characters from Queen's Blade: White Triangle, Taylor is recognized for 腰まで 黒 hair and 紫 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 95213 |
|---|---|
| Name | Taylor |
| Other Names | テイラー |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Queen's Blade: White Triangle |
| Media Type | mobile game |
| 声優 | Saki Yamakita, 山北早紀, やまきた さき |
| タグ | cape |
| Personality | |
| Height | 165cm |
| Bust | 83cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 80cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Taylor
プロフィール
Taylor is a character from Queen's Blade: White Triangle.
They have been indexed as 女性 大人 with 紫 eyes and 黒 hair that is 腰まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 紫 | |
| 毛の色 | 黒 | |
| 毛の長さ | 腰まで | |
| 大まかな年齢区分 | 大人 | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Ranceasterisk joined |

Facebook 
Queen's Blade (Series)
Queen's Blade: White Triangle