Anime girl Nagisa is a 大人 with 首まで length 黒 hair and 茶色 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 95503 |
|---|---|
| Name | Nagisa |
| Other Names | なぎさ, なぞの女神 |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Dead or Alive Xtreme Venus Vacation |
| Media Type | video game |
| 声優 | Maaya Uchida, 内田真礼, うちだ まあや |
| タグ | swimsuit, scarf, boots |
| Personality | |
| Age | 20 |
| Height | 156cm |
| Bust | 79cm |
| Waist | 54cm |
| Hip | 87cm |
| Blood Type | A |
| Occupation | Stage actor |
| Hobbies | Movie appreciation; swimming |
| Likes | Soufflé pancakes; strawberry shakes |
| Favorite Color | Pure white |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Nagisa
プロフィール
Anime girl Nagisa is a character from Dead or Alive Xtreme Venus Vacation.
They have been indexed as 女性 大人 with 茶色 eyes and 黒 hair that is 首まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 茶色 | |
| 毛の色 | 黒 | |
| 毛の長さ | 首まで | |
| 大まかな年齢区分 | 大人 | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
台詞 | View All
“ You...... dirty dog......! I'm taking my little sister back! ”
6
Facebook 
Dead or Alive (Series)
Azur Lane
Dead or Alive Xtreme Venus Vacation