☰ Links
| Logs
|
|
| ID | 97644 |
|---|---|
| Name | Miori Renjuurou Asami |
| Other Names | 浅海 “連十朗” 澪璃 (あさみ れんじゅうろう みおり) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Shin Shirogane no Soleil -ReANSWER- |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Sahomi Koyama, 小山 さほみ, こやま さほみ |
| タグ | |
| Personality | |
| Height | 153cm |
| Bust | 92cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 84cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Miori Renjuurou Asami
プロフィール
Anime girl Miori Renjuurou Asami is a character from Shin Shirogane no Soleil -ReANSWER-.
They have been indexed as 女性 Teen with 紫 eyes and 金髪 / 黄色 hair that is 腰まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 紫 | (黄色) |
| 毛の色 | 金髪 / 黄色 | |
| 毛の長さ | 腰まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images
Comment
Capture Game | What is this? | Hints
Waifu and Imouto systems have now merged into something new, the Family Tree! Explore 19 relationship options, and maintain happiness with your family by chatting with them.
/from/新・白銀のソレイユ -ReANSWER-/uploads/chars/39134-1607680111.jpg)
Facebook 

Shin Shirogane no Soleil -ReANSWER-