Peorth Gondul appears in Shin Shirogane no Soleil -ReANSWER- as an unsorted character with 胸まで 白 hair and 青 eyes.
See Other Versions of this Character
|
☰ Links
|
|
| ID | 97647 |
|---|---|
| Name | Peorth Gondul |
| Other Names | ペイオース・ゲンドゥル |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Shin Shirogane no Soleil -ReANSWER- |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Saki Minase, 水瀬沙季, みなせ さき |
| タグ | |
| Personality | |
| Height | 139cm |
| Bust | 68cm |
| Waist | 44cm |
| Hip | 72cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Peorth Gondul
プロフィール
Peorth Gondul is a character from Shin Shirogane no Soleil -ReANSWER-.
They have been indexed as 女性 Child with 青 eyes and 白 hair that is 胸まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 青 | (赤) |
| 毛の色 | 白 | |
| 毛の長さ | 胸まで | |
| 大まかな年齢区分 | Child | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
1
1
Facebook 
Shin Shirogane no Soleil -ReANSWER-