Brynhildr Arlesgrat appears in Blade x Bullet - Kinrin no Soleil as one of the main characters with 腰まで / 腰より 金髪 / 黄色 hair and ピンク eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 97653 |
|---|---|
| Name | Brynhildr Arlesgrat |
| Other Names | ブリュンヒルデ・アルルクラート |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Blade x Bullet - Kinrin no Soleil |
| Media Type | h-game |
| 声優 | |
| タグ | |
| Personality | |
| Height | 168cm |
| Bust | 87cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 84cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Brynhildr Arlesgrat
プロフィール
Brynhildr Arlesgrat is a character from Blade x Bullet - Kinrin no Soleil.
They have been indexed as 女性 Teen with ピンク eyes and 金髪 / 黄色 hair that is 腰まで / 腰より length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | ピンク | |
| 毛の色 | 金髪 / 黄色 | |
| 毛の長さ | 腰まで / 腰より | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Weeb666999 joined |
SKyongmania faved One Piece Film: Strong World
|
SKyongmania rated One Piece Film: Strong World ★★★★★
|
50
21
Facebook 
Blade x Bullet - Kinrin no Soleil
SKyongmania faved