One of the notable characters from Blade x Bullet - Kinrin no Soleil, Reginleiv Orleans is recognized for 腰まで / 腰より 白 hair and 黄色 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 97659 |
|---|---|
| Name | Reginleiv Orleans |
| Other Names | レギンレイブ・オルレアン |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Blade x Bullet - Kinrin no Soleil |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Mizuki Yamaguchi, 山口瑞樹, やまぐち みずき |
| タグ | |
| Personality | |
| Height | 170cm |
| Bust | 96cm |
| Waist | 61cm |
| Hip | 91cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Reginleiv Orleans
プロフィール
Reginleiv Orleans is a character from Blade x Bullet - Kinrin no Soleil.
They have been indexed as 女性 大人 with 黄色 eyes and 白 hair that is 腰まで / 腰より length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 黄色 | |
| 毛の色 | 白 | |
| 毛の長さ | 腰まで / 腰より | |
| 大まかな年齢区分 | 大人 | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
1
50
21
Facebook 
Blade x Bullet - Kinrin no Soleil