Schwertileite Kyouka is one of the main characters from Blade x Bullet - Kinrin no Soleil known for 腰まで / 腰より 紫 hair and 紫 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 97660 |
|---|---|
| Name | Schwertileite Kyouka |
| Other Names | シュベルトライテ・凶華 |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Blade x Bullet - Kinrin no Soleil |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Yuki Sakura, 佐倉ゆき, さくら ゆき |
| タグ | |
| Personality | |
| Height | 163cm |
| Bust | 99cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 90cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Schwertileite Kyouka
プロフィール
Schwertileite Kyouka is a character from Blade x Bullet - Kinrin no Soleil.
They have been indexed as 女性 大人 with 紫 eyes and 紫 hair that is 腰まで / 腰より length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 紫 | |
| 毛の色 | 紫 | |
| 毛の長さ | 腰まで / 腰より | |
| 大まかな年齢区分 | 大人 | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
50
21
Facebook 
Blade x Bullet - Kinrin no Soleil